Apple Podcasts
Spotify
Youtube
Search

Fluid Edge Themes

Blog

Home  /  Podcasting   /  Jak zrobić video z fragmentem odcinka podcastu?
video z falą dźwiękową podcast

Jak zrobić video z fragmentem odcinka podcastu?

Wave form, wizualizacja audio, wycinek podcastu – nie jestem pewna czy istnieje już polskie słowo określające krótkie video z fragmentem odcinka i falą obrazującą dźwięk. My roboczo nazywamy je audiogramami i używamy do promocji naszego podcastu w mediach społecznościowych. Często też dostajemy pytania jak je zrobić dlatego postanowiliśmy się podzielić krótką instrukcją 🙂

Do przygotowania audiogramu używamy aplikacji Headliner w wersji desktopowej, która poza tym że zapewnia o wiele wyższy komfort używania niż aplikacja mobilna, umożliwia także pobranie 10 audiogramów bez znaku wodnego miesięcznie. Możesz też sprawdzić konkurencyjne narzędzia – Veed, Wavve.

Jak zrobić video z falą dźwiękową do podcastu?

 1. Zaloguj się na https://make.headliner.app/ i wybierz opcję Audiogram Wizard.
  2. Następnie „Find a Podcast”, wpisz nazwę, naciśnij Search. Wybierz swój podcast z listy.
  3. Pojawia się lista opublikowanych odcinków, z której wybierasz ten do którego chcesz przygotować audiogram. Jeśli odcinek jest niewidoczny poczekaj dłużej lub odśwież swój RSS na ListenNotes.
  4. Pojawia się edytor w którym wybierasz fragment, który chcesz opublikować. Po prawej możesz wybrać przycisk social media, który automatycznie zaznaczy taki czas jaki jest maksymalnie dopuszczalny do publikacji w formie postu. Naciskasz Next.
  5. W kolejnym kroku wybierasz format Twojego audiogramu. Do mediów społecznościowych polecamy kwadrat ?
  6. W kolejnym kroku precyzujesz jak ma wizualnie wyglądać audiogram. Koniecznie dodaj grafikę z okładką , aby nie stracić na jakości obrazka! Tutaj też możesz zmienić kolor fali, jej kształt, pozycję, a także możesz dodać pasek postępu.
  7. Następnie Eksportujesz audiogram. Na maila dostaniesz powiadomienie kiedy Twój audiogram będzie gotowy wraz z linkiem do pobrania.
  8. Klikasz w link, klikasz Download i voila! Audiogram gotowy do publikacji w Twoich social mediach ?

Możesz polubić Razem Lepiej Podcast na Facebooku i Instagramie i zaglądać tutaj po więcej ciekawostek jak promować swój podcast.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Wybierz walutę
GBP Funt szterling
Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się ponownie w sprzedaży. Podaj poniżej swój poprawny adres e-mail.