Apple Podcasts
Spotify
Youtube
Search

Fluid Edge Themes

E-book „30 pomysłów na zabawy weselne z klasą” zawiera konkretne opisy gier, praktyczne wskazówki i gotowe szablony, które maksymalnie upraszczają organizację weselnych zabaw. Koniec ze zmartwieniem, czy goście i gościnie będą się dobrze bawić na Waszym weselu. A doskonałe wspomnienia macie jak w banku!
Bingo weselne, kalambury, quizy muzyczne, a może jeszcze coś innego? Wybór należy do Was! Sięgnijcie po kreatywne zabawy weselne, które wpiszą się w niepowtarzalny klimat Waszego przyjęcia. Życzymy Wam wesel pełnych dobrej energii i uśmiechów, a zabaw weselnych takich, które nie wygonią bliskich z sali na długi spacer!

Co znajdziesz w ebooku?

30 zabaw i gier, które zorganizujecie na sali weselnej

bonusową część z pomysłami na zabawy weselne w plenerze

opisy, porady i sprawdzone podpowiedzi, jak przygotować wybraną zabawę

gotowe szablony do druku w 4 stylach: boho, glamour, minimalistycznym i romantycznym - z możliwością ich personalizacji``

100 gotowych, nieszablonowych pytań do kultowej już zabawy weselnej „Ona czy On”.

Dla kogo jest ten e-book?
  • Dla przyszłych par młodych, szukających alternatywy dla tradycyjnych zabaw weselnych.
  • Dla wodzirejów/ek, DJ-ów/-ek oraz konsultantek i konsultantów ślubnych, którzy chcą sypać jak z rękawa pomysłami na zabawy weselne dla swoich par młodych.
  • Dla świadków, świadkowych, drużbów i druhen, wspierających młodych w jednym z najważniejszych dni ich życia.

 

Jakie są zabawy weselne z klasą?

Gry i zabawy zawarte w e-booku nie mają krępującego podtekstu erotycznego. Nie przekraczają granic dobrego smaku. Nie wprawią gości i gościń w dyskomfort czy zażenowanie. Nie sprawdzają, kto z Waszych bliskich ma najbardziej przesuniętą granicę wstydu czy najmocniejszą głowę. Nie wymagają również wymuszania udziału w nich. 

W e-booku znajduje się 5 gier „przy stoliku”. Karty do nich wystarczy zostawić przy nakryciu, a decyzja o udziale pozostaje w gestii bliskich. Dzięki temu, że zabawy z e-booka są dobrowolne lub zespołowe, więcej osób weźmie w nich udział. I nikt nie będzie się zastanawiać, jak ominąć ten aspekt uroczystości.

Czy w e-booku znajdę też tradycyjne zabawy?

Tak, ale z twistem, który pomoże podkreślić wyjątkowość WASZEGO wesela. W e-booku są kultowe już zabawy jak „Ona czy On” lub „Bomba”, ale oprócz standardowego zestawu pytań znajdziecie również propozycje pytań nieszablonowych, personalizowanych. Dzięki temu możecie jeszcze mocniej zaakcentować osobisty charakter Waszej imprezy.

 

Czy warto zorganizować zabawy na weselu?

To Wasze wesele, a więc decyzja należy do Was! Jeśli nie czujecie tego typu rozrywki, macie pełne prawo, aby z nich zrezygnować. Z drugiej strony kulturalne zabawy opisane w e-booku pomogą przełamać pierwsze lody, zintegrować bliskich i wprawić ich w imprezowy nastrój. Karty zaprojektowane do zabaw „Dobre rady” czy „Weselne bingo” staną się piękną pamiątką i dadzą drugie życie ślubnym winietkom.  Gry „Jak dobrze znacie swoich gości i gościnie” czy „Ślubne koło zabawy” zapewnią okazje do wyjątkowych ślubnych kadrów.

Jak zorganizować zabawy weselne z klasą?

Po pierwsze: zastanówcie się, kto będzie odpowiedzialny za przeprowadzenie zabaw na weselu. Jeśli planujecie małą uroczystość, mogą to być świadkowie czy bliscy znajomi, którzy w centrum uwagi czują się jak ryba w wodzie. Na większym weselu za gry odpowiada zespół, DJ(ka) lub wodzirej(ka). 

 

Po drugie: dokładnie ustalcie, które zabawy weselne zostaną przeprowadzone. Weselne gry cieszą się złą sławą, ponieważ bardzo łatwo przejść od śmiesznej rozrywki do krępującej sytuacji, na którą patrzy się z zażenowaniem, nie mówiąc o braniu w niej udziału. Wystarczy jedna osoba, która wypiła nieco za dużo czy prowadzący wymuszający przyjmowanie dwuznacznych pozycji albo niekomfortowe zachowanie, takie jak jedzenie na czas czy pozbywanie się garderoby…! W wyborze zabaw weselnych bez obciachu pomoże Ci e-book „30 pomysłów na zabawy weselne z klasą”. 

Następnie przygotujcie listę potrzebnych akcesoriów i zgromadźcie je w przeznaczonym dla nich pudełku (zajmijcie się tym jak najszybciej, by w dniu ślubu się tym nie stresować). Ustalcie także, o jakich godzinach mają się odbyć zabawy i wpiszcie je w harmonogram dnia ślubu. Ile zabaw wybrać? Optymalna liczba to 2-4, w zależności od czasu trwania wesela. 

 

Warto zacząć wesele o jednaj zabawy, która pomoże zintegrować bliskich z obu stron. Druga zabawa może odbyć się po 2-3 godzinach, jako zaproszenie gości na parkiet po ciepłym posiłku. Na trzecią zabawę dobry czas przychodzi około 23. Będzie ona kulminacyjnym punktem imprezy. Możecie także zorganizować zabawy, które trwają przez kilka godzin („Weselny Paparazzi”, „Ślubne bingo”), a punktem kulminacyjnym jest losowanie zwycięzców. 

 

Zabaw nie może być też zbyt dużo, by goście i gościnie nie poczuli przesytu czy znużenia. Nie musicie organizować każdej minuty imprezy – Twoi bliscy z pewnością będą chcieli spędzić czas przy stoliku czy na świeżym powietrzu, po prostu rozmawiając. Pamiętajcie także o przygotowaniu nagród dla zwycięzców konkursów. Tradycyjnie nagrodą był alkohol, ale być może lepiej sprawdzą się karty podarunkowe, subskrypcje kupione na prezent czy małe koszyki podarunkowe z jedzeniem? 

Do czego służą szablony w e-booku?

Zabawy weselne są jednym z elementów, który może przenieść imprezę na wyższy poziom lub… kompletnie pozbawić ją poziomu. Warto, by pasowały nie tylko do charakteru Młodej Pary, ale także do stylu i motywu przewodniego imprezy. Tak powstał pomysł na szablony kart do zabaw w 4 uniwersalnych stylach: boho, minimalistycznym, romantycznym i glamour. Karty możecie wydrukować lub personalizować w darmowym programie Canva. Do kart możecie dodać Wasze inicjały, datę ślubu lub zmienić kolor lub font.

Nie ma kart z Waszym motywem przewodnim? Napiszcie do nas wiadomość na Instagramie lub razemlepiejpodcast@gmail.com, postaramy się pomóc!

Dlaczego Zabawy na wesele z klasą?

zabawy na wesele

Zabawy weselne bez obciachu

Nie trzeba wypić morza alkoholu, by się dobrze bawić na weselu. Ani pić go na wyścigi. Mamy dla Was alternatywę – zabawy weselne, którym towarzyszą rumieńce ekscytacji, a nie skrępowania. Zamiast uciekać z sali, Wasi bliscy z chęcią wezmą udział w przyjacielskiej rywalizacji.

Ze względu na fakt, że popularne zabawy weselne kojarzą się z kiczem lub obciachem, coraz więcej par z nich rezygnuje. A szkoda! Ciekawe zabawy weselne z klasą pomogą przełamać pierwsze lody i zintegrować dwie rodziny! Dzięki e-bookowi możesz zaproponować swoim bliskim świetną rozrywkę na poziomie i niezapomniane wrażenia. 

Na sali weselnej i w plenerze

Zabawy weselne z klasą ubarwią każde wesele – niezależnie od jego miejsca i liczby zaproszonych gości i gościń. Znajdziecie tu propozycje pasujące na kameralne przyjęcia, tradycyjne wesela, jak i imprezy ślubne organizowane na świeżym powietrzu.

Bingo weselne, kalambury, quizy muzyczne, a może jeszcze coś innego? Wybór należy do Was! Sięgnijcie po kreatywne zabawy weselne, które wpiszą się w niepowtarzalny klimat Waszego przyjęcia. 

Konkursy na wesele krok po kroku

Dzięki gotowym szablonom i planszom do druku zaoszczędzicie mnóstwo czasu, a spośród 4 stylów szablonów wybierzecie najbardziej pasujący do Waszego wesela. Każdy szablon można również personalizować w darmowym programie Canva, dodając własne inicjały, czcionkę czy kolor przewodni.

Pomysły na oczepiny

Przekazanie bukietu i welonu albo muszki pana młodego nie musi być końcem zabaw na oczepinach. Poznajcie konkursy, dzięki którym zintegrujecie bliskich i stworzycie okazję do nietuzinkowych zdjęć i piękne wspomnienia.

zabawy weselne z klasą

Wesele na Waszych zasadach

Rezygnacja z zabaw weselnych często powoduje napięcia w relacjach z rodzicami, którzy są przyzwyczajeni do tradycyjnego formatu wesela. Dzięki e-bookowi wybierzecie zabawy, które są w zgodzie z Wami, i oszczędzicie sobie stresu związanego z przekonywaniem rodziców do braku oczepin czy dodatkowych rozrywek.

E-book to konkretne zestawienie, dzięki któremu możecie sami zorganizować zabawy weselne z klasą (np. jeśli organizujecie mały obiad dla najbliższego kręgu) lub zasugerować wybrane zabawy wodzirejowi / wodzirejce, DJ-owi / DJ-ce czy zespołowi. Nie musicie polegać na “wyczuciu” i “dobrym smaku” powyższych i macie pewność, że ich „inwencja twórcza” nie zaskoczy Was nieprzyjemnie w czasie uroczystości. Ciarkom żenady mówimy zdecydowane „NIE!”.

Proste przygotowania

E-book pomaga oszczędzić czas na planowanie atrakcji i rozrywek. Możecie skorzystać z gotowych do wydruku szablonów. Możecie je spersonalizować w darmowym programie Canva. Możecie – korzystając z porad i wskazówek zawartych w e-booku – przygotować zabawy weselne samodzielnie. iIezależnie, którą z tych opcji wybierzecie, dostajecie gotowe zestawienie, które ułatwi i skróci przygotowania.

Dobra zabawa gwarantowana

Każdej młodej parze zależy na tym, by bliscy dobrze się bawili, a wesele stało się dla wszystkich niezapomnianym wydarzeniem. E-book przedstawia ciekawe alternatywy dla ogranych już zabaw oraz odświeża format tych popularnych i lubianych. Gwarantuje niezapomniane wspomnienia, a także oszczędza stres, czy goście i gościnie będą się dobrze bawić. 

zabawy na wesele z klasą

Zabawy, które wprowadzają dobry nastrój

Weselna impreza to moment, w którym dwie rodziny spotykają się po raz pierwszy. Ludzie różnych pokoleń, doświadczeń, osobowości, gustów. Czasem trudno to pogodzić! Zabawy w e-booku zostały zaprojektowane tak, by bawić wszystkich, jednocześnie nie narażając nikogo na dyskomfort, kompromitujące sytuacje, urażenie uczuć czy zniszczenia. Zamiast zażartych zmagań znajdziecie w e-booku przyjacielskie rozgrywki z nutką rywalizacji, zamiast krzywdzących stereotypów – okazję do podkreślenia osobistego charakteru pary i wywołania pełnego zachwytu „Ooooo!” na sali! Jeśli oczekujecie dobrej rozrywki na wysokim poziomie, e-book to strzał w dziesiątkę. Dużo wzruszeń i pięknych emocji gwarantowane!

Obserwuj, by nie przegapić informacji o premierze!

Jestem Judyta – Lady Ogarniacz i… etatowa świadkowa.

Pierwsza impreza, którą zorganizowałam, był sylwester w Domu Działkowicza. To miało być klasowe party dla 40 osób, a skończyło się na imprezie, przez którą przewinęło się 500 osób i wszyscy wspominali ją do wakacji. Być może to wtedy zaczęła się moja kariera współorganizatorki wielu konferencji i imprez! Okazało się, że mam do tego naturalne predyspozycje. Według Gallupa do moich czołowych talentów należą: Strategia, Rozwijanie Innych, Bliskość i Odpowiedzialność. Już pięć panien młodych uznało, że to talenty idealnej świadkowej. A licznik wciąż tyka!

Spinanie szczegółów i wyprzedzanie oczekiwań młodej pary sprawia mi ogromną satysfakcję. Chciałam nawet być planerką ślubów, ale cenię sobie wolne weekendy. Na szczęście mamy internet i mogę wesprzeć pary młode zdalnie: podsuwając Wam e-booka o zabawach weselnych z klasą. Nie cierpiałam obserwować infantylnych zabaw na weselach, gdzie królowały baloniki, sznureczki, jajka i wlewany w gości alkohol. Szczególnie, że sama często urządzam przyjęcia dla bliskich z zabawami i doskonale wiem, że można zaplanować rozrywkę tak, by na twarzach nie pojawiały się rumieńce żenady. Postanowiłam się tym z Wami podzielić – bo choć sama siebie nie widzę w białej sukni, to pomaganie innym w organizacji wesela daje mi niesamowitą radość. Jestem przekonana, że zabawy weselne z klasą uświetnią Waszą uroczystość. – Judyta

zabawy na wesele
Wybierz walutę
GBP Funt szterling
Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się ponownie w sprzedaży. Podaj poniżej swój poprawny adres e-mail.