Apple Podcasts
Spotify
Youtube
Search

Fluid Edge Themes

polski podmas

PODMAS #20 Życzenia, które są jak prezenty – Opowiedz to przed Wigilią

Święta to między innymi prezenty. A prezenty są udane i takie trochę mniej udane. Te udane często są komentowane słowem “trafione”. Te mniej udane wywołują co najwyżej uśmiech. Taki specyficzny uśmiech. Ileż w końcu można udawać euforię dostając 7 rok z rzędu skarpetki lub zestaw kosmetyków z okolicznej drogerii? Podobnie jest życzeniami. Mogą być wytartym jak pięta w przechodzonej skarpecie “wszystkiego najlepszego”. Mogą też być trafioną opowieścią. Pokazać jak ważny jest dla nas ten, komu właśnie ją opowiadamy. Jak to zrobić, aby słowami chwycić za serce i wypełnić je ciepłem niczym wigilijnym barszczykiem? O tym opowiadamy w specjalnym, świątecznym odcinku podcastu opowiedz.to. Posłuchaj, jak przygotować się do składania życzeń, które są jak najlepsze prezenty. Sprawdź, skąd czerpać pomysły na życzenia i jak je ubierać w słowa. Jedno jest pewne. Po tym odcinku inaczej spojrzysz na skarpety i słowa. Bo jedne i drugie w Święta robią robotę!

Listen to “Życzenia, które są jak prezenty – Opowiedz to przed Wigilią” on Spreaker.

Maciek Cichocki – Z natury jestem Grinchem. Od kilku lat niepraktykującym, ale jednak Grinchem. Sam z siebie nie wpadam w zachwyt nad świątecznymi dekoracjami czy wszechobecnymi „dżingle belsami”. Żona wpada. Kocha święta największą, niczym niezmąconą miłością. A ja kocham żonę. Odkrywam przy niej głęboko skryty przede mną urok Bożego Narodzenia. Nucę pod nosem świąteczne piosenki. Jak nikt nie widzi zaglądam pod choinkę i liczę paczuszki. I coraz częściej chcę się włączać w tworzenie tej magicznej atmosfery. Tak jak umiem najlepiej. A najlepiej to ja umiem gadać. Więc gadam… co, komu i dlaczego życzę. I widzę w oczach, rumieńcach i dyskretnie ocieranych łezkach, że te życzenia są jak prezenty. Bo słowa robią robotę. Także w święta.
Anna Kędzierska. Gdy myślę Święta, widzę ludzi zgromadzonych wokół stołu. I czuję przemożną potrzebę bliskości. To pragnienie towarzyszy mi od lat. Pamiętam jak jako dzieciak oglądałam Bill Cosby Show. Oni tam tak pięknie ze sobą świętowali! Nie tylko na Boże Narodzenie. I umieli do siebie mówić. „I love you” i te wszystkie inne, miłe rzeczy z amerykańskich filmów. Marzy mi się, aby to przeszczepić na polski rynek życzeń nie tylko świątecznych. Żebyśmy umieli powiedzieć sobie coś od serca. Prawdziwego. Co poruszy i zostanie z nami aż do kolejnych świąt. Coś więcej niż „Wszystkiego najlepszego”. Lubię aniołki, mikołaje i morze świeczek. Jednocześnie wiem, że prawdziwy klimat Świąt robi to, co mamy w środku. Cała reszta to tylko dodatki.

Zaobserwuj Opowiedz to w mediach społecznościowych:
Playlista Polski Podmas 2021:
Dołącz do świątecznego odliczania na Instagramie:

Zapisz się na newsletter, aby otrzymać powiadomienie na mail:

Zapraszamy Was na PODMAS, czyli wspólne, codzienne, podcastowe odliczanie do świąt Bożego Narodzenia. Każdego dnia, aż do świąt zaangażowani w akcję podcasterzy i podcasterki będą publikować w ramach swoich podcastów bonusowe odcinki w których w swój autorski, wyjątkowy sposób poruszą świąteczną tematykę. Znajdziecie tu inspirujące historie, przydatne porady, rozwijające wiadomości i mnóstwo ciekawostek. Mamy nadzieję, że podmas pomoże Wam poczuć świąteczną atmosferę, ale też będzie też dobrą okazją do poznania i polubienia nowych słuchowisk. Odcinki podmasu znajdziecie pod hastagiem #polskipodmas w aplikacjach do słuchania podcastów i w mediach społecznościowych oraz na playliście Polski Podmas 2021 na Spotify i Youtube! Serdecznie zapraszamy, codziennie o 7:30 w Waszych ulubionych aplikacjach do podcastów!

Muzyka:
“Snowflakes – Winter & Christmas Swing Music” by JuliusH (pixabay.com)
“Holidays” by Grigoriy Nuzhny (mixkit.co)

Sorry, the comment form is closed at this time.

Wybierz walutę
PLN Złoty polski
Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się ponownie w sprzedaży. Podaj poniżej swój poprawny adres e-mail.