Apple Podcasts
Spotify
Youtube
Search

Fluid Edge Themes

polski podmas

PODMAS #20 Życzenia, które są jak prezenty – Opowiedz to przed Wigilią

Święta to między innymi prezenty. A prezenty są udane i takie trochę mniej udane. Te udane często są komentowane słowem “trafione”. Te mniej udane wywołują co najwyżej uśmiech. Taki specyficzny uśmiech. Ileż w końcu można udawać euforię dostając 7 rok z rzędu skarpetki lub zestaw kosmetyków z okolicznej drogerii? Podobnie jest życzeniami. Mogą być wytartym jak pięta w przechodzonej skarpecie “wszystkiego najlepszego”. Mogą też być trafioną opowieścią. Pokazać jak ważny jest dla nas ten, komu właśnie ją opowiadamy. Jak to zrobić, aby słowami chwycić za serce i wypełnić je ciepłem niczym wigilijnym barszczykiem? O tym opowiadamy w specjalnym, świątecznym odcinku podcastu opowiedz.to. Posłuchaj, jak przygotować się do składania życzeń, które są jak najlepsze prezenty. Sprawdź, skąd czerpać pomysły na życzenia i jak je ubierać w słowa. Jedno jest pewne. Po tym odcinku inaczej spojrzysz na skarpety i słowa. Bo jedne i drugie w Święta robią robotę!

Listen to “Życzenia, które są jak prezenty – Opowiedz to przed Wigilią” on Spreaker.

Maciek Cichocki – Z natury jestem Grinchem. Od kilku lat niepraktykującym, ale jednak Grinchem. Sam z siebie nie wpadam w zachwyt nad świątecznymi dekoracjami czy wszechobecnymi „dżingle belsami”. Żona wpada. Kocha święta największą, niczym niezmąconą miłością. A ja kocham żonę. Odkrywam przy niej głęboko skryty przede mną urok Bożego Narodzenia. Nucę pod nosem świąteczne piosenki. Jak nikt nie widzi zaglądam pod choinkę i liczę paczuszki. I coraz częściej chcę się włączać w tworzenie tej magicznej atmosfery. Tak jak umiem najlepiej. A najlepiej to ja umiem gadać. Więc gadam… co, komu i dlaczego życzę. I widzę w oczach, rumieńcach i dyskretnie ocieranych łezkach, że te życzenia są jak prezenty. Bo słowa robią robotę. Także w święta.
Anna Kędzierska. Gdy myślę Święta, widzę ludzi zgromadzonych wokół stołu. I czuję przemożną potrzebę bliskości. To pragnienie towarzyszy mi od lat. Pamiętam jak jako dzieciak oglądałam Bill Cosby Show. Oni tam tak pięknie ze sobą świętowali! Nie tylko na Boże Narodzenie. I umieli do siebie mówić. „I love you” i te wszystkie inne, miłe rzeczy z amerykańskich filmów. Marzy mi się, aby to przeszczepić na polski rynek życzeń nie tylko świątecznych. Żebyśmy umieli powiedzieć sobie coś od serca. Prawdziwego. Co poruszy i zostanie z nami aż do kolejnych świąt. Coś więcej niż „Wszystkiego najlepszego”. Lubię aniołki, mikołaje i morze świeczek. Jednocześnie wiem, że prawdziwy klimat Świąt robi to, co mamy w środku. Cała reszta to tylko dodatki.

Zaobserwuj Opowiedz to w mediach społecznościowych:
Playlista Polski Podmas 2021:
Dołącz do świątecznego odliczania na Instagramie:

Zapisz się na newsletter, aby otrzymać powiadomienie na mail:

Zapraszamy Was na PODMAS, czyli wspólne, codzienne, podcastowe odliczanie do świąt Bożego Narodzenia. Każdego dnia, aż do świąt zaangażowani w akcję podcasterzy i podcasterki będą publikować w ramach swoich podcastów bonusowe odcinki w których w swój autorski, wyjątkowy sposób poruszą świąteczną tematykę. Znajdziecie tu inspirujące historie, przydatne porady, rozwijające wiadomości i mnóstwo ciekawostek. Mamy nadzieję, że podmas pomoże Wam poczuć świąteczną atmosferę, ale też będzie też dobrą okazją do poznania i polubienia nowych słuchowisk. Odcinki podmasu znajdziecie pod hastagiem #polskipodmas w aplikacjach do słuchania podcastów i w mediach społecznościowych oraz na playliście Polski Podmas 2021 na Spotify i Youtube! Serdecznie zapraszamy, codziennie o 7:30 w Waszych ulubionych aplikacjach do podcastów!

Muzyka:
“Snowflakes – Winter & Christmas Swing Music” by JuliusH (pixabay.com)
“Holidays” by Grigoriy Nuzhny (mixkit.co)

Post a comment

Wybierz walutę
GBP Funt szterling
Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się ponownie w sprzedaży. Podaj poniżej swój poprawny adres e-mail.