Apple Podcasts
Spotify
Youtube
Search

Fluid Edge Themes

Blog

Odcinek #111
Home  /  & Przyjaciele   /  Czym jest freeganizm i jak zmienia emigracja do Australii – Gosia Charęzińska, Rodzina w Australii – seria Razem Dookoła Świata

Czym jest freeganizm i jak zmienia emigracja do Australii – Gosia Charęzińska, Rodzina w Australii – seria Razem Dookoła Świata

Z ogromnym zaciekawieniem oglądamy relacje Gosi, Rodzina w Australii, gdzie pokazuje jak wygląda emigracja do Australii i jedzenie z odzysku, czyli produkty uratowane przed wyrzuceniem. Postanowiliśmy wypytać Gosię jak nie marnuje się żywności po australijsku. Razem Dookoła świata, odcinek o ratowaniu żywności przed wyrzucaniem, zapraszamy!

Listen to “#111 Freeganizm i emigracja do Australii – Gosia Charęzińska, Rodzina w Australii” on Spreaker.

Możesz nas polubić na Facebooku i Instagramie.

Linki do ludzi, miejsc i rzeczy o których mówimy w odcinku:

O czym posłuchasz w tym odcinku podcastu?

Nasza dzisiejsza gościni, Gosia Charęzińska, jest psycholożką (aktualnie na studiach doktoranckich) z talentem do opowiadania wciągających historii. Kilka lat temu, razem z Marcinem, Stasiem i Zosią, zdecydowali się na wyjazd na drugi koniec świata. Wkrótce dołączył do tej drużyny dołączył Stefan i tak powstała Rodzina w Australii, czyli instagramowe konto Gosi na którym psychoedukuje, promuje proste, dobre rodzicielstwo zwyczajności oraz dzieli się rodzicielskimi i emigracyjnymi przemyśleniami. Niedawno wydała własny e-book opisujący historię budowania ich życia na nowo za granicą: od rozmowy o pracę, poprzez pakowanie, lot, aż do poszukiwania mieszkania i stawiania pierwszych kroków na Antypodach. Bliskie są jej też tematy less waste oraz freeganizmu, a to stało się pretekstem do naszej dzisiejszej rozmowy. Z ogromnym zaciekawieniem oglądamy relacje Gosi, gdzie pokazuje jedzenie z odzysku, czyli produkty uratowane przed wyrzuceniem i postanowiliśmy wypytać Gosię jak nie marnuje się żywności po australijsku. Razem Dookoła świata, odcinek o emigracji do Autralii i ratowaniu żywności przed wyrzucaniem, zapraszamy!

Ahoj, tu Judyta i Sebastian. W naszym podkaście dzielimy się sposobami na budżet domowy, minimalizm, planowanie i szczęśliwe życie. Ale dziś zabieramy Was w wyjątkową podróż! W tej serii spotykamy się z naszymi przyjaciółmi rozsianymi po całym globie, by porozmawiać o ich życiu na emigracji oraz pasjach, talentach i pracy. Każdy odcinek to inspirująca porcja wiedzy i dobrej rozrywki. 
Razem Dookoła Świata, zapraszamy!

00:00 kim jest Gosia Charęzińska, autorka profilu Rodzina w Australii?
01:56 emigracja do Australii
03:36 emigracja z dziećmi
05:16 wielogodzinny lot z dziećmi
06:52 jakie zwyczaje Australijczyków przejęła rodzina w Australii?
11:08 czego uczy emigracja?
16:41 za jakimi smakami tęskni Polka w Australii?
22:55 jak wyemigrować do Australii?
27:15 czym jest freeganizm?
34:07 jakie są konsekwencje marnowania żywności?
36:02 jak naprawdę wygląda żywność wycofana ze sprzedaży, a jak nasze o niej wyobrażenie?
38:56 jakie są sposoby na ratowanie jedzenia?
52:13 jak przechowywać żywność, aby dłużej pozostała świeża?
58:05 jakie zalety ma freeganizm?
1:04:29 czy freeganizm to zabieranie jedzenia ludziom w potrzebie?
1:13:17 jakie są najlepsze freegańskie łupy Gosi?

emigracja do Australii

Muzyka: Oh Lord by Arulo | MixKit

Sorry, the comment form is closed at this time.

Wybierz walutę
GBP Funt szterling
Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się ponownie w sprzedaży. Podaj poniżej swój poprawny adres e-mail.